Тема: Поширення добра у світі
Мета:
Розкрити біблійні принципи добра;
пояснити важливість розповсюдження добра; заохочувати дітей читати Святе
Письмо;
Виховувати чуйне ставлення до людей ,
доброзичливість, викликати бажання безкорисливо робити добрі вчинки. Учити аналізувати
власну поведінку та вчинки.
Біблійна основа : Мт.5:48; 13:33; Лк.13:20-21
Ключовий вірш : ,,Отож , будьте досконалі, як
досконалий Отець ваш Небесний “ (Мт.5
:48).
Основні поняття
: добро, доброзичливість.
Обладнання:
підручник , роздатковий матеріал, робочий зошит, ілюстрації.
Хід уроку
I. Організаційний момент.
Вітання.
II.Актуалізація опорних знань і вмінь
учнів
-
Що
таке ,,золоте правило моралі”?
-
Де
був проголошений Новозавітний Закон Любові?
-
Чи
завжди легко чинити добро стосовно ближнього?
-
Як
клас, у повчальному оповіданні “ Горбатенька”
витримав іспит на людяність?
Мотиваційний стан
Дорогі діти!
Учитель.
Послухайте легенду , яка допомогти визначити тему сьогоднішнього уроку.
Жила-була на землі дівчинка, яку звали Любов. Невесело
було їй жити на світі без подруги. Ось і звернулася вона до свого батька, щоб
допоміг їй вибрати подругу на все життя. Одного ранку привів він Любов на
призначене місце і показав п’ять прекрасних
дівчат,яких звали Краса, Радість, Удача,
Печаль і Доброта. Але вибрати можна лише одну. Спочатку Любов розгубилася, не
знала , кого вибрати. Потім підійшла і простягла руку Доброті.
– Як ви
думаєте, діти чому Любов вибрала Доброту?
Оголошення теми уроку.
Отож, тема нашого уроку “ Поширення добра у світі”.
Проблемне
питанння: Як ти розумієш ключовий вірш : ,,Отож, будьте досконалі,
як досконалий Отець ваш Небесний!” (Мт.5:48)?
III.Вивчення нового матеріалу.
Робота з підручником.
Словникова робота.
Добро – все, що
виходить від Бога, благо; те, що позитивно оцінюється Богом є важливим для
людського життя, дозволяє людині морально, розумово та духовно жити, зростати,
бути щасливою і досягати гармонії й досконалості.
Доброзичливість –
зроблене добро, корисний учинок.
Робота в зошитах.
Виконання завдання №6, с.52 .Добери однокореневі слова до
слова ,,добро”. Запиши їх. Обгрунтуй
значення записаних слів ( доброзичливість, доброчесність,
добросовісність, добропорядність, доброчинність).
1)Як поширюється
добра сила Божої науки?
Учитель. Усі ми
хочемо щасливо прожити своє життя , щоб навколо нас панувало добро,
доброзичливість і взаємодопомога, співчуття та милосердя, повага та
взаєморозуміння, любов і вірність, чесність і справедливість, щирість і послух,
щедрість і скромність, радість і лагідність, терпіння і мудрість.
А Господь нам навчає постійно виховувати в собі ці
чесноти. А як же поширюється добра сила Божої науки?
Робота в
зошитах.
- Поміркуй і доповни вислів: Добро у світі можна
поширювати за допомогою… (
завдання №2. С.51 у зошиті).
Учитель. Діти на
столі лежить хліб.
- А чи
доводилось вам , коли бачити як робиться хліб?
Перегляд ілюстрацій (ст.139)
- Що збирається робити мама?
- Що
відбуватиметься з тістом?
- Чому за якийсь час тісто почне
,,витікати,, через краї посудини, в якій знаходиться?
Робота з підручником
Прочитати притчу про закваску ,,Мт.13:33; Як.13:20-21
(стр.139)
Пояснення змісту притчі учителем.
Робота з роздатковим
матеріалом.
- Що таке
закваска?
- Що допомагає
Слову Божому швидко поширюватися по всій планеті ?
- Чи погоджуєтеся ви з думкою, що щастя
людини полягає у прагненні творити
добро?
Робота з підручником
Читання оповідання про дідуся та онука, ,, Щоб стати
кращим”. ( стр.140,141)
- Як піклування іншої людини про нас може
зробити крашим нас самих,зміцнити нашу віру в Бога?
- Який сад ти
підеш працювати?
Фізкультхвилинка.
Руки до неба я піднімаю ,
Щиро у Господа
Бога благаю,
Дай мені силу й
уміння творити добро
і ненавидіти
будь-яке зло.
2) Яку роль відіграє Церква у поширенні добра у
світі
Розповідь учителя
про церкву.
Розповіді
дітей про те, яку роль у поширенні християнства відіграли князі Володимир
Великий та Ярослав Мудрий?
Робота з
підручником.
Учитель:
повчальне оповідання ,,Любов аж до
самозречення”.
-Чому на вашу
думку,цей вчинок священника заслуговує поваги , любові?
IV. Закріплення нових знань
і вмінь учнів.
Учитель. Добрий учинок - це найкращий слід на Землі, який може
залишити після себе людина. В українців була гарна традиція називати іменами
людей те, що вони доброго зробили для громади. Наприклад: Василева криниця –
зрозуміло, що її виконав і спорядив Василь, але добре знаний серед односельців.
Так, людська
пам'ять , увіковічнила добрий вчинок людини .
Людей, які
допомагають будувати школи, лікарні, сприяють у видавництві книжок, допомагають
хворим, немічним і обездоленим людям
називають меценатами,
доброчинцями та спонсорами, волонтерами.
Учитель. Що ви знаєте про таких людей?
Розповідь учнів про доброчинство
видатних людей.
Учитель. Отже, діти , що ж означає поширювати
добро? ( Відповіді дітей)
Поширювати
добро – це означає робити добрі справи, говорити оточуючим гарні і світлі
слова.
Завдання для учнів:
На дошці
намальоване серце у вигляді половини
його:
|
|
Клас
об’єднують у групи:
1-а група - відповідає на питання : що ви відчуваєте,
коли стикаєтесь з проявами доброти?
2-а група
- назвати добрі вчинки ,які ви можете здійснити один для
одного.
Учитель .
Тож ми не повинні стояти осторонь, а допомагати тим, хто потребує допомоги і
кому ми здатні домогти.
V. Підсумок уроку.
Не лінуйтесь
робити добро
Лише зла не
бажайте нікому
Бо воно , як
велика гора,
Стане вам на щляхові земному.
Ви з любов’ю живіть з юних літ,
Щоб
підтримати кожну людину
І старайтесь
робити добро день і ніч,
І у кожну
хвилину.
Хай Бог посилає вам свою благодать і
наповнить ваші серця любов’ю і добротою.
VI.Домашнє завдання
1)Поширення добра у світі §22
2)Підготувати прислів’я та приказки про добро.
Немає коментарів:
Дописати коментар